Czerwiec 26, 2017

N A D A Y O G A – Akademia Wiedzy i Sztuki Rozwoju poprzez Muzykę

N A D A . Y O G A . VIDYALAYA
Akademia Wiedzy i Sztuki Rozwoju poprzez Muzykę

W listopadzie 2017 roku w Warszawie ruszyła „Nada Joga Vidyalaya”, czyli Akademia Nauk i Sztuki Nada Jogi.

Nauka jest podzielona na 12 seminariów przez okres około półtora roku, opierając się na założeniu potrzeby rozwijania się dzięki muzyce. Ta szkoła “muzycznej ewolucji” jest pierwszą w Polsce. Seminaria odbywają się w weekendy (tak jak zwykle były organizowane kursy Nada Jogi) mniej więcej co 4-6 tygodni.

Nada Joga to joga dźwięku. Wszystkie doświadczenia mają swój dźwięk – niezależnie od tego, czy wyrażają się głośno czy nie – a opanowanie tego dźwięku wewnątrz nas pozwala nam kształtować nasze doświadczenie.

Jeśli usłyszymy wyrażenia własnego umysłu i duszy, to co nimi powoduje, możemy wejść głębiej w ten proces kiedy on się dzieje i kierować nim. Kiedy komunikujemy się z naszym wewnętrznym doświadczaniem w jego języku – czyli brzmieniem emocji, z wibracją, tonem i rytmem – staje się ono podatne na nasze wpływy. Wpływając na nasze wewnętrzne doświadczenie, określamy sposób, w jaki wyrażamy się w świecie zewnętrznym.

Nada Joga jest nieustannym procesem wchodzenia do wewnątrz i na zewnątrz poprzez słuchanie i wyrażanie: jest to dźwięk, który dostarcza mapę, punkty odniesienia, dzięki którym poznajemy doświadczenie własne i innych.

Jeśli podążamy ścieżką dźwięków do wewnątrz wystarczająco daleko, możemy śledzić ich ekspresję z powrotem do źródła ich pochodzenia – pierwotnej energii wibracji, zdolnej zamienić się w cokolwiek: wibracji, która w rzeczywistości jest źródłem wszystkiego – Stwórca i Stworzenie. Nada Joga odkrywa rzeczywistość w świadomości i budzi ten potencjał.

Gdy dusza usłyszy i pozna jedność siebie, wszechświata i Stwórcy, odkrywa swoją prawdziwą naturę i z nią współgra. Pamięć duszy o tej pełnej prawdzie delikatnie przypomina umysłowi, aby był szczęśliwy, co z kolei uwalnia zdolność organizmu do bycia zdrowym.
To dostosowanie do jedności wszystkich rzeczy pozwala osobie się rozwijać, ponieważ nie ma już stresu. Po prostu jest prawda o tym, co jest, a osoba, która zdała sobie sprawę z tego, może po prostu w pełni być. Potrzeba tylko słuchania dźwięku życia w całej subtelnej odmianie i umożliwienia sobie ekspresji działania, tam gdzie jest to konieczne, aby przywrócić równowagę dla dobrego samopoczucia i sukcesu.
Nasza zdolność komunikowania się zarówno ze sobą nawzajem, jak i z naszą wewnętrzną emocjonalną rzeczywistością, ma silny wpływ na nasze losy i dobre samopoczucie, a przez to, na możliwość dotarcia do naszego połączenia duszy z Nieśmiertelnym Nieznanym. Nada Joga prowadzi do istoty komunikacji. Daje pozaintelektualne zrozumienie i posłuszeństwo wobec wyższego ja, wytwarzając obfitość piękna w twoim doświadczeniu życia i uzdrawiając rany nieporozumień.

W półtorarocznej szkoły Nada Jogi będziemy odkrywać 4 aspekty tej drogi poznania:
1. Uzdrawianie wrażeń i emocji poprzez rezonans drgań fali dźwiękowej w ciele fizycznym.
2. Ćwiczenie jakości głosu, oddechu, pojemności energetycznej.
3. Elementy Klasycznej muzyki indyjskiej: rytm, ragi, nauka gry na harmonium i komponowanie pieśni.
4. Duchowe aspekty rozwijania wyższych wartości za pomocą określonych uczuć i nastrojeń.

Nie trzeba mieć doświadczenia muzycznego.

Każdy uczestnik musiał nabyć instrument najdalej do 3 zjazdu: harmonium (lepiej) lub organy elektryczne (niezbyt zalecane), jako że część zajęć poświęcona będzie wykorzystaniu instrumentów i grze na harmonium. Pomagamy przy grupowym zamówieniu harmonium kiedy zbierze się grupa min.8 osób które opłacą kurs.

Dwanaście weekendów jest podzielone na dwa okresy:
1) kurs podstawowy + sześć zaawansowanych seminariów
2) pięć seminariów głębszego wglądu i pracy

TERMINY:

18/19. XI. Nov 2017 – Vidyalaya 1° PODSTAWY

13/14. I. Jan 2018 – 2° problem gniewu i depresji.

24/25. II. Feb 2018 – 3° problemy z energia seksualna, sublimacja i kanały boczne

7/8. IV. April 2018 – 4° Dasha Parami, Ghita, Alankara

26/27. V. May 2018 – 5° Dasha Parami, Ghita, Alankara

7/8. VII. July 2018 – 6° Dasha Parami, Ghita, Alankara

22/23. IX. Sept 2018 – 7° Dasha Parami, Ghita, Alankara

1/2. XII. Dec 2018 – 8° Serce Nada Jogi – wysoki poziom

19/20. I. Jan 2019 – 9° Serce Nada Jogi – wysoki poziom

2/3. III. March 2019 – 10° Nada Joga jako muzyczny rozwój

20/21. IV. April 2019 – 11° Nada Joga jako muzyczny rozwój

1/2. VI. June 2019 – 12° Jak komponowac poezje i piesni wg Nada Jogi

PROGRAM szczegółowy wysyłamy zainteresowanym na e-mail.
Długoterminowa deklaracja udziału procentuje nie tylko nabyciem wiedzy i umiejętności, lecz również przynosi transformację na wielu poziomach. Grupowe zgłębianie samopoznania i tematów zawartych w programie pomaga wzmocnić wzajemne relacje przyjaźni i zaufania.
Tylko przez „Nada Jogę Vidyalaya”, student Nada Jogi może być odpowiednio przeszkolony w tej znakomitej praktyce i zebrać wszystkie komponenty doświadczenia oraz wiedzę, aby kontynuować ją samodzielnie. W przeciwnym razie, mimo entuzjazmu i chęci do praktykowania po podstawowych i zaawansowanych kursach zaliczonych tylko w jeden lub dwa weekendy, uczeń nie jest w stanie właściwie dalej się rozwijać i nie wie, gdzie znaleźć potrzebne informacje, ani co robić w domu, co niestety może skończyć się porzuceniem tej wspaniałej praktyki …
KOSZT za 12 weekendów = 24 dni zajęć grupowych od g. 10-19 + 2 prywatne lekcje dla każdego z Was + materiały drukowane w pakiecie (oraz sala, przelot i pobyt prowadzącego):
*1500 euro wpłacone jednorazowo do 30.09.2017.
**1600 euro w 2 ratach po uprzednim porozumieniu na priv.
***dodatkowo student musi koniecznie kupić instrument – przy wcześniejszym zgłoszeniu pełna informacja i pomoc w zakupie.
konto do przedpłaty podajemy mailem.

ZAPISY i szczegółowe INFO w Polsce:
Agnieszka: 604 946 919, ovska@wp.pl

ORGANIZATOR:
Stefano Manfrin INFO TU
Stowarzyszenie Kulturalne: Associazione Centro Studi Saraswati https://www.facebook.com/Associazione-Centro-Studi-Saraswati-491282494411212/?fref=ts
część pożytków z kursów jest regularnie przekazywana na utrzymanie sierocińców w Indiach.