Czerwiec 26, 2017

N A D A Y O G A – Akademia Wiedzy i Sztuki Rozwoju poprzez Muzykę

N A D A . Y O G A . VIDYALAYA
Akademia Wiedzy i Sztuki Rozwoju poprzez Muzykę

W listopadzie 2017 roku w Warszawie rusza „Nada Joga Vidyalaya”, czyli Akademia Nauk i Sztuki Nada Jogi. Jednak zapisy i przedpłaty ruszyły już teraz i prosimy o przemyślane deklaracje najdalej do połowy listopada.

Nauka będzie podzielona na 12 seminariów przez okres około półtora roku, opierając się na założeniu potrzeby rozwijania się dzięki muzyce. Ta szkoła “muzycznej ewolucji” będzie pierwszą w Polsce. Seminaria będą odbywały się w weekendy (tak jak zwykle były organizowane kursy Nada Jogi) mniej więcej co 4-6 tygodni. Rozpoczną się od kursu podstawowego, potem poziomy zaawansowanych studiów i 5 zjazdów dla pogłębienia tej starożytnej nauki.

Nada Joga to joga dźwięku. Wszystkie doświadczenia mają swój dźwięk – niezależnie od tego, czy wyrażają się głośno czy nie – a opanowanie tego dźwięku wewnątrz nas pozwala nam kształtować nasze doświadczenie.

Jeśli usłyszymy wyrażenia własnego umysłu i duszy, to co nimi powoduje, możemy wejść głębiej w ten proces kiedy on się dzieje i kierować nim. Kiedy komunikujemy się z naszym wewnętrznym doświadczaniem w jego języku – czyli brzmieniem emocji, z wibracją, tonem i rytmem – staje się ono podatne na nasze wpływy. Wpływając na nasze wewnętrzne doświadczenie, określamy sposób, w jaki wyrażamy się w świecie zewnętrznym.

Nada Joga jest nieustannym procesem wchodzenia do wewnątrz i na zewnątrz poprzez słuchanie i wyrażanie: jest to dźwięk, który dostarcza mapę, punkty odniesienia, dzięki którym poznajemy doświadczenie własne i innych.

Jeśli podążamy ścieżką dźwięków do wewnątrz wystarczająco daleko, możemy śledzić ich ekspresję z powrotem do źródła ich pochodzenia – pierwotnej energii wibracji, zdolnej zamienić się w cokolwiek: wibracji, która w rzeczywistości jest źródłem wszystkiego – Stwórca i Stworzenie. Nada Joga odkrywa rzeczywistość w świadomości i budzi ten potencjał.

Gdy dusza usłyszy i pozna jedność siebie, wszechświata i Stwórcy, odkrywa swoją prawdziwą naturę i z nią współgra. Pamięć duszy o tej pełnej prawdzie delikatnie przypomina umysłowi, aby był szczęśliwy, co z kolei uwalnia zdolność organizmu do bycia zdrowym.
To dostosowanie do jedności wszystkich rzeczy pozwala osobie się rozwijać, ponieważ nie ma już stresu. Po prostu jest prawda o tym, co jest, a osoba, która zdała sobie sprawę z tego, może po prostu w pełni być. Potrzeba tylko słuchania dźwięku życia w całej subtelnej odmianie i umożliwienia sobie ekspresji działania, tam gdzie jest to konieczne, aby przywrócić równowagę dla dobrego samopoczucia i sukcesu.
Nasza zdolność komunikowania się zarówno ze sobą nawzajem, jak i z naszą wewnętrzną emocjonalną rzeczywistością, ma silny wpływ na nasze losy i dobre samopoczucie, a przez to, na możliwość dotarcia do naszego połączenia duszy z Nieśmiertelnym Nieznanym. Nada Joga prowadzi do istoty komunikacji. Daje pozaintelektualne zrozumienie i posłuszeństwo wobec wyższego ja, wytwarzając obfitość piękna w twoim doświadczeniu życia i uzdrawiając rany nieporozumień.

Zapraszamy do półtorarocznej szkoły Nada Jogi gdzie będziemy odkrywać 4 aspekty tej drogi poznania:
1. Uzdrawianie wrażeń i emocji poprzez rezonans drgań fali dźwiękowej w ciele fizycznym.
2. Ćwiczenie jakości głosu, oddechu, pojemności energetycznej.
3. Elementy Klasycznej muzyki indyjskiej: rytm, ragi, nauka gry na harmonium i komponowanie pieśni.
4. Duchowe aspekty rozwijania wyższych wartości za pomocą określonych uczuć i nastrojeń.

Nie trzeba mieć doświadczenia muzycznego.

Każdy uczestnik będzie musiał nabyć instrument najdalej do 3 zjazdu: harmonium (lepiej) lub organy elektryczne (niezbyt zalecane), jako że część zajęć poświęcona będzie wykorzystaniu instrumentów i grze na harmonium. Pomagamy przy grupowym zamówieniu harmonium kiedy zbierze się grupa min.8 osób które opłacą kurs.

Dwanaście weekendów jest podzielone na dwa okresy:
1) kurs podstawowy + sześć zaawansowanych seminariów
2) pięć seminariów głębszego wglądu i pracy

TERMINY:

18/19. XI. Nov 2017 – Vidyalaya 1° PODSTAWY

13/14. I. Jan 2018 – 2° problem gniewu i depresji.

24/25. II. Feb 2018 – 3° problemy z energia seksualna, sublimacja i kanały boczne

7/8. IV. April 2018 – 4° Dasha Parami, Ghita, Alankara

26/27. V. May 2018 – 5° Dasha Parami, Ghita, Alankara

7/8. VII. July 2018 – 6° Dasha Parami, Ghita, Alankara

22/23. IX. Sept 2018 – 7° Dasha Parami, Ghita, Alankara

1/2. XII. Dec 2018 – 8° Serce Nada Jogi – wysoki poziom

19/20. I. Jan 2019 – 9° Serce Nada Jogi – wysoki poziom

2/3. III. March 2019 – 10° Nada Joga jako muzyczny rozwój

20/21. IV. April 2019 – 11° Nada Joga jako muzyczny rozwój

1/2. VI. June 2019 – 12° Jak komponowac poezje i piesni wg Nada Jogi

PROGRAM szczegółowy wysyłamy zainteresowanym na e-mail.
Długoterminowa deklaracja udziału procentuje nie tylko nabyciem wiedzy i umiejętności, lecz również przynosi transformację na wielu poziomach. Grupowe zgłębianie samopoznania i tematów zawartych w programie pomaga wzmocnić wzajemne relacje przyjaźni i zaufania.
Tylko przez „Nada Jogę Vidyalaya”, student Nada Jogi może być odpowiednio przeszkolony w tej znakomitej praktyce i zebrać wszystkie komponenty doświadczenia oraz wiedzę, aby kontynuować ją samodzielnie. W przeciwnym razie, mimo entuzjazmu i chęci do praktykowania po podstawowych i zaawansowanych kursach zaliczonych tylko w jeden lub dwa weekendy, uczeń nie jest w stanie właściwie dalej się rozwijać i nie wie, gdzie znaleźć potrzebne informacje, ani co robić w domu, co niestety może skończyć się porzuceniem tej wspaniałej praktyki …
KOSZT za 12 weekendów = 24 dni zajęć grupowych od g. 10-19 + 2 prywatne lekcje dla każdego z Was + materiały drukowane w pakiecie (oraz sala, przelot i pobyt prowadzącego):
*1500 euro wpłacone jednorazowo do 30.09.2017.
**1600 euro w 2 ratach po uprzednim porozumieniu na priv.
***dodatkowo student musi koniecznie kupić instrument – przy wcześniejszym zgłoszeniu pełna informacja i pomoc w zakupie.
konto do przedpłaty podajemy mailem.

ZAPISY i szczegółowe INFO w Polsce:
Agnieszka: 604 946 919, ovska@wp.pl

ORGANIZATOR:
Stefano Manfrin INFO TU
Stowarzyszenie Kulturalne: Associazione Centro Studi Saraswati https://www.facebook.com/Associazione-Centro-Studi-Saraswati-491282494411212/?fref=ts
część pożytków z kursów jest regularnie przekazywana na utrzymanie sierocińców w Indiach.