Czerwiec 26, 2017

N A D A .Y O G A .V I D Y A L A Y A – Akademia Wiedzy, Sztuki i Rozwoju poprzez Muzykę

 

N A D A . Y O G A . V I D Y A L A Y A
Akademia Wiedzy, Sztuki i Rozwoju poprzez Muzykę – Rytm, Dźwięk, Wibracje- prowadzona w tradycji indyjskiej muzyki dawnej (raga) i współczesnych pieśni i bhajanów oraz czystego przepływu dźwięku i energii. 

Naad Yoga – Indie Płn, Nada Yoga – Indie Płd,
– jest starożytnym indyjskim systemem metafizycznym, traktowanym zarówno jako system filozoficzny, system uzdrawiania i jako forma jogi. więcej poczytaj TU: www.nadayoga.aquarianage.eu
Poniżej będzie mowa o systemie NADA YOGI utworzonym przez VEMU MUKUNDĘ oraz zaadoptowanym i opracowanym przez STEFANO MANFRINA (info poniżej i na naszej stronie naadyoga.aquarianage.eu).

W maju 2020 roku w Warszawie ruszy druga edycja szkoły „Nada Joga Vidyalaya”, czyli Akademia Nauk i Sztuki Nada Jogi. Zapoznaj się z poniższą treścią, jednak zważ, że o przemyślane deklaracje, zapisy i przedpłaty prosimy o do 31.01.2020.

Zapraszamy do rocznej podróży z dźwiękiem, gdzie będziemy odkrywać 4 aspekty tej drogi poznania:
1. Uzdrawianie wrażeń i emocji poprzez rezonans drgań fali dźwiękowej w ciele fizycznym.
2. Ćwiczenie jakości głosu, oddechu, pojemności energetycznej.
3. Elementy Klasycznej muzyki indyjskiej: rytm, ragi, nauka gry na harmonium i komponowanie pieśni.
4. Duchowe aspekty rozwijania wyższych wartości za pomocą określonych uczuć i nastrojeń.

N A D A Y O G A VIDYALAYA    Ta szkoła “muzycznej ewolucji” będzie drugą edycją w Polsce.
Nauka będzie podzielona na 6 seminariów przez okres około roku, opierając się na założeniu potrzeby rozwijania się dzięki muzyce. Zajmiemy się eksploracją świadomości i podświadomości za pomocą odczucia drgań fali dźwiękowej w ciele i umyśle. Doświadczeniem wpływu wibracji głosu na harmonizację umysłu, układu hormonalnego i nerwowego, oczyszczeniem tą drogą filtrów indywidualnych samskar (zapisów sekwencji konsekwencji) z karmicznych przyczyn i skutków. Nada Yoga uwalnia naszą duszę i umysł od emocjonalnych przywiązań.

Ponadto praca z rytmem, dźwiękiem, głosem, wibracją i tonalnością, prowadzona przez wielokrotne ćwiczenia, bhajany i pieśni, będzie przeplatana wiedzą m.in.nt 10 cech jakie należy rozwijać w swoim charakterze na drodze rozwoju, oraz 12 boskich atrybutów (jakości) których nie można rozwinąć lecz być nimi obdarzonymi przez Łaskę, kiedy staniemy się odpowiednio gotowi do służenia nimi innym. Jest to piękna podróż po duchowych wymiarach człowieczeństwa a wiedza i atrybuty skromności głębi i oddania jakimi emanuje Stefano czynią to studiowanie niezwykłym i transformującym doświadczeniem .

Seminaria będą odbywały się w 5-6 dniowych modułach mniej więcej co 10 tygodni. Całość jest podzielona na dwa okresy:
1) kurs podstawowy + część zaawansowanych seminariów
2) seria seminariów głębszego wglądu i pracy
Nie trzeba mieć doświadczenia muzycznego ale mile widziane są i takie osoby.

UWAGA! Każdy uczestnik będzie musiał nabyć instrument przed rozpoczęciem szkoły: harmonium (lepiej) lub organy elektryczne (niezbyt zalecane), jako że część zajęć poświęcona będzie wykorzystaniu instrumentów i grze na harmonium. Pomagamy przy grupowym zamówieniu harmonium kiedy zbierze się grupa min.8 osób które opłacą kurs. Albo każdy organizuje je w swoim zakresie

TERMINY:

15-17.V.2020 i 22-24.V.2020
– 1° PODSTAWY Vidyalaya – odczuwanie drgania wibracji dźwięku w ciele, 3 punkty i Sa Re Ga Ma Pa Dha Ni Sa
– 2° problem gniewu i depresji – Rasa, Raga i Nauki Buddy
– 4° Ćwiczenia muzyczne, pieśni i 10 cech Buddy- Dasha Parami, Ghita, Alankara
 
17-21.IX.2020
– 3° problemy z energia seksualną, sublimacja i kanały boczne, sedno Hatha=Jogi.
– 5°, 6° Ćwiczenia muzyczne, pieśni i 10 cech Buddy- Dasha Parami, Ghita, Alankara
 
4-6.XII.2020 i 11-13.XII.2020
– 8°, 9° Serce Nada Jogi – wysoki poziom – improwizacja Alapp,
– 10° Nada Joga jako muzyczny rozwój, 12 boskich jakości,
2021 5 dni, data do ustalenia przez uczestników
– 11° Nada Joga jako muzyczny rozwój, 12 boskich jakości,
– 12° Jak komponować poezje i pieśni wg Nada Jogi

PROGRAM szczegółowy – zobacz N A D A Y O G A VIDYALAYA program

Długoterminowa deklaracja udziału procentuje nie tylko nabyciem wiedzy i umiejętności, lecz również przynosi wewnętrzną transformację na wielu poziomach. Grupowe zgłębianie samopoznania i tematów zawartych w programie pomaga wzmocnić wzajemne relacje przyjaźni i zaufania sobie i innym.

Tylko przez „Nada Jogę Vidyalaya”, student Nada Jogi może być odpowiednio przeszkolony w tej znakomitej praktyce i zebrać wszystkie komponenty doświadczenia oraz wiedzę, aby kontynuować ją samodzielnie. W przeciwnym razie, mimo entuzjazmu i chęci do praktykowania po podstawowych i zaawansowanych kursach zaliczonych tylko w jeden lub dwa weekendy, uczeń nie jest w stanie właściwie dalej się rozwijać i nie wie, gdzie znaleźć potrzebne informacje, ani co robić w domu, co niestety może skończyć się porzuceniem tej wspaniałej praktyki …

KOSZT za 6 seminariów = 22 dni zajęć grupowych od g. 10-19 + 2 prywatne lekcje dla każdego z Was + materiały drukowane w pakiecie (oraz sala, przeloty i pobyty Nauczyciela prowadzącego):

*1500 euro wpłacone jednorazowo do 20.04.2020.

**1600 euro w 2-3 ratach (600 euro do 20.04.20, 500 euro do 20.06.2020 i 500 euro do 20.08.2020)

***dodatkowo każdy uczestnik będzie musiał nabyć instrument : harmonium (lepiej) lub organy elektryczne (niezbyt zalecane), jako że część zajęć poświęcona będzie wykorzystaniu instrumentów i grze na harmonium. Przy wcześniejszym zgłoszeniu pełna informacja i pomoc w zakupie – pomagamy przy grupowym zamówieniu harmonium kiedy zbierze się grupa min.8 osób które opłacą kurs. Ceny od 500 euro.

Rejestracja odbywa się poprzez podpisanie umowy i opłatę kursu. Umowę i konto do przedpłaty przesyłamy mailem.

ZAPISY i szczegółowe INFO w Polsce:
Agnieszka: 604 946 919, ajurweda.joga(małpa)gmail.com

ORGANIZATOR:
Stefano Manfrin

część pożytków z kursów jest regularnie przekazywana na utrzymanie sierocińców w Indiach, o czym można przeczytać tu: DIGAMBARA ASHRAM. POLSKI.