Czerwiec 22, 2017

K U N D A L I N I . Y O G A

Co To Jest Kundalini Joga i co warto wiedzieć żeby rozpocząć praktykę – wejdź tu  

– podstawowe wiadomości do praktyki grupowej i samodzielnej, mantry początkowe, artykuły, linki. 

 

AKTUALNOŚCI / WARSZTATY   TEMATYCZNE i WYJAZDOWE: Archiwum Warsztatów TU

Kurs Wprowadzający do Praktyk K U N D A L I N I Jogi – Centrum Joga, ul.Bracka 22/12, Warszawa

następny termin rozpoczęcia kursu: 6.11.2018. – zapisz się teraz na kolejną edycję 4 spotkań TU.

 

odbyły się WAKACJE Z JOGĄ:  19-25.VIII.2018 –  Wakacje z jogą dla Kobiet 

Silna /Pszczewski Park Krajobrazowy / http://www.dompodlipa.pl/

Odżywcze zanurzenie w Naturę – Kobieca Praktyka Jogi i Mądrość Ajurwedy

Wyjazd dla Kobiet – nie tylko ze względu na specjalnie dobraną praktykę jogi, ale też na klimat mini-wspólnoty, Kręgu, doświadczanie pierwotności i prostoty, otwartości i receptywności, oddania się siłom Nieokiełznanej Przyrody – ZAPRASZAM NA NASTĘPNY ROK : 18-24.VIII.2019.

 

GRUPY KUNDALINI JOGI W TYGODNIU : WARSZAWA

 

*  WAWER: Studio 2, ul. Dzielnicowa – grupa otwarta, zestawy ćwiczeń, mantry i medytacje.

Poniedziałki: 12:00-13.30  – kundalini joga – ćwiczenia, pranajama, medytacja, relaks: więcej ruchu dla przepływu energii

Środy: 19:30-21:00 – łagodna rozgrzewka oraz medytacja, mantra, pranajama:  praca z umysłem i uczuciami z pomocą technik jogi kundalini i naad jogi.

jeśli masz wtedy czas – zapisz się : kundalinijoga@wp.eu 

 

*  CENTRUM: Centrum Joga, Bracka 22/12 2p.

Wtorki:  17:30—18:30  Kurs podstaw Kundalini Jogi (powyżej link do zapisów)

……………..18:45-20:00 grupa średnio-zaawansowana Kundalini Jogi

Piątki: 18:50-20:05 grupa otwarta Kundalini Jogi / 20:15—21:15 Relaks z Gongiem

 

Koszt: 35 pln – pojedyncze zajęcia / 100-120 pln – w karnecie 4 razy na miesiąc

 

Witam Was wszystkich i zapraszam serdecznie na nasze spotkania.

W kolejnym roku szkolnym kontynuujemy cykliczność zajęć nadając każdemu z miesięcy temat wiodący .

Oczywiście przez cały czas cwiczymy ciało fizyczne w asanach, oddychamy głęboko i wyciszamy umysł mantrą i medytacją – te miesięczne cykle zaznaczają nam jedynie zakres uważności na pewne obszary naszego istnienia.

Każdy miesiąc w tym roku szkolnym  2018/19 będzie związany z jednym z 10 ciał jakimi dysponujemy wg przekazu Yogi Bhajana w naukach o Kundalini Jodze – aby pogłębić wiedzę i doświadczenie związane z danym aspektem naszej Jaźni.

Jest to bardzo kompleksowa nauka i proces, dzięki którym możemy na nowo spojrzeć na Plan naszego życia i jego cel. Wstępnie możesz zapoznać się z tematem w „różowej” książce pt: „Kundalini – esencja jogi.”

WRZESIEŃ   – rozważania o duszy – czym jest, jaka jest i jaka jest jej relacja z umysłem, sercem, życiem, krwią… Po co tu jestem i jaki jest cel mojego życia na ziemi?

PAŹDZIERNIK – umysł negatywny – chroni, porządkuje, zadaje pytania, kwestionuje, ma wątpliwości, narzeka, krytykuje, ma bezmierne potrzeby i niezaspokojone pragnienia.

LISTOPAD – umysł pozytywny – euforyczny, ryzykancki, nie widzi przeszkód, zachęca, dodaje odwagi, może wzmacniać negację i kontrolę.

GRUDZIEŃ  – umysł neutralny – wybiera trzecią drogę, korzysta z intuicji, decyduje błyskawicznie, „rozpoznaje sercem”

STYCZEŃ – ciało fizyczne – integracja elementów (ziemia, woda, ogień, powietrze, eter)  i gun (tamas, radża, sattwa)

LUTY – łuk – nasza antena do odbioru subtelnych sygnałów, zdolność używania intuicji, rozszerzonej percepcji i projekcji. Głębokie wsłuchanie się w Pieśń Życia.

MARZEC – aura – pole elektromagnetyczne człowieka pierwsze testuje i przetwarza informacje wpływające i wypływające. Przetwarza je i zapisuje jak software.

KWIECIEŃ – ciało praniczne – zawiaduje siłą życiową od pierwszego wdechu po ostatni wydech – badamy co może oddech. Energia to Zdrowie, pieniądze, dobrostan

MAJ – ciało subtelne – zapisuje każde nasze doświadczenie: realne, mentalne czy duchowe; od niepamiętnych czasów… aspekt Mistrzostwa

CZERWIEC – ciało promienne ujawnia i uaktywnia się wówczas gdy dusza człowieka w pełni zajaśnieje w ciele fizycznym – miej Odwagę być Sobą

 

Wymagania:

Osoby które chciałyby przyjść po raz pierwszy – proszę o powiadomienie.Potrzebne jest swobodne ubranie z naturalnych materiałów – „na cebulkę” czyli lekkie + ciepłe. Zabierz ze sobą matę i kocyk do przykrycia się. Woda mineralna niegazowana. Przychodzimy 10 min. przed zajęciami, ok. 1,5 godziny wcześniej nie jemy obfitych posiłków. Zgłaszamy ewentualne problemy zdrowotne. Zachowanie ciszy i skupienia wspomaga proces uzdrawiania wewnętrznego.

==============================================================

Kundalini Joga wiedzie przez łagodne lub intensywne, lecz zawsze efektywne zestawy ćwiczeń. Sesja zaczyna się nawiązaniem łączności pomiędzy duszą a ciałem. Potem prowadzi twoje ciało przez pełne wdzięku pozycje przeorganizowując wzorce i blokady zostawione w nim przez złość, wstyd i żal. Odnawia przepływ energii, czyni cię otwartym, gotowym na bycie spełnioną istotą. Systematyczna praca z własną energią, umysłem i emocjami poprzez oswajanie się z dynamiką oddechu, spokojne i wszechstronne rozruszanie ciała i uaktywnienie czakr prowadzi do nawiązania spójnego i trwałego kontaktu duszy, ciała i umysłu, zauważenia własnych przekonań i ograniczeń, oraz tego że można je uzdrowić..

Wzmocnienie układu nerwowego, systemu hormonalnego i pola elektromagnetycznego, dla zachowania młodości i dobrej kondycji, oraz podstawy wiedzy na temat zdrowego stylu życia: snu, diety, relaksu, itp..

 

praktyka indywidualna:  Warszawa Wawer (lub u ciebie)           0 604 946 919

 

– dla mężczyzn i kobiet zdecydowanych na stawianie sobie zadań i rozwój poprzez regularną i intensywną praktykę,

– dla młodych kobiet na zaburzenia cyklu i okresy szczególne w życiu kobiety tj. ciąża, planowanie ciąży

– dla kobiet dojrzałych, chcących zachować zdrowie i błysk w oku na długie lata.

 

Sadhana grupowa na Erę Wodnika w Warszawie

godz. 6.00-8.30    – obdarowanie 5 PLN. prowadzą różni nauczyciele

Poranna sadhana jest jak sprzątanie świadomości. Czas trwania sadhany 2,5 godziny, jest określony przez prawo karmy: wszystko to, co ofiarujecie, otrzymacie z powrotem dziesięciokrotnie. Tak, więc poświęcając 1/10 dnia waszej wyższej świadomości, dostaniecie specjalną energię na cały dzień. Czas przed wschodem słońca jest bardzo korzystny dla medytacji. W tych godzinach jest dużo prany, a rytmy ciała są bardziej nastawione na wspieranie fizycznego oczyszczania, niż w innej części dnia. Wykonywanie sadhany w grupie rozwija świadomość grupową,

Na tę praktykę składa się recytacja Jaap Ji, proste ćwiczenia i śpiewanie 7 mantr, będących pranayamą z dźwiękiem – Shabd Guru. Jest to bardzo szczególne doświadczenie nawiązywania łączności z pierwiastkiem boskości i świętości w nas…

 

Pranayama w Kundalini Jodze:

wykład, ćwiczenia oddechowe, Yogi tea, pytania i odpowiedzi – DLA RÓŻNYCH GRUP lub osób.

Zachęcamy każdego do opanowania prostych technik oddechowych, które pomocne stają się w zwykłych codziennych sytuacjach, gdy dręczy nas bezsenność, nie potrafimy opanować drażliwości czy gniewu, jesteśmy nadmiernie pobudzeni albo przeciwnie, chronicznie zmęczeni i zniechęceni. Praktykując techniki oddechowe masz szanse nauczyć się panować nad emocjami i nastrojami.         – prowadzenie: Hari Kartar Kaur

 

ZAPISY: kundalinijoga@wp.eu  /            +48 604 946 919

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.